icon1.png Medik8 Cyprus

70006608

facebook.png

Veríme v

  • Produkty prinášajúce špecifické riešenia

  • Preukázané výsledky

  • Profesionálnu silu
  • Vysoko stabilné zloženie s originálnym výskumom

  • Anti-ageing filozofiu pre každú ženu

  • Aktívne látky bezpečné pre pokožku, ktoré minimalizujú jej podráždenie

  • Laboratórnu kvalitu a zároveň “ručnú výrobu v malých sériách”
  • Zelenú chémiu & obaly priateľské k životnému prostrediu

     

Stopercentne profesionálmi pripravená rada produktov vznikla v roku 2009. Názov Medik8 vznikol po našom prvom veľmi populárnom produkte - medicínskom kréme proti začervenaniu obsahujúcom 0.8 % vitamínu K.

Dnes je cieľom Medik8 prinášať tie najlepšie riešenia pre problémy s pleťou, našim cieľom je excelovať v kvalite, plniť naše sľuby a byť definitívnymi expertmi na trhu pre starostlivosť o pleť.

Chirálne správne molekuly

chirality-icon.jpgPrečo je tvar molekúl aktívnej dôležitý?

Chiralita súvisí so snahou dostať z látok čo najvyššiu aktivitu a súčasne znížiť nežiadúce podráždenie pokožky. Je preto veľmi dôležitá v oblasti tvorby účinných kozmetikých produktov, ako si vysvetlíme nižšie. Samotný termín, chiralita pochádza z gréckeho výrazu označujúceho ruku.

Molekula môže byť buď chirálna alebo nechirálna. Chirálna molekula má zrkadlovú formu, pravú a ľavú. Predstavte si to jednoducho na tomto príklade:

Dve rukavice vyzerajú úplne rovnako, napriek tomu je nemožné navliecť si ľavú rukavicu na pravú ruku. Predstavte si, že vaša ľavá ruka predstavuje biologický kožný receptor a krabica plná párov rukavíc znázorňuje krabicu plnú aktívnych látok. Keďže polovica krabice obsahuje rukavice, ktoré na ľavú ruku sedieť nebudú, máme v skutočnosti iba polovicu aktívnych látok, hoci sa krabica zdá byť plná.

Exitujú dva dôvody, prečo je chiralita tak dôležitá.

Po prvé, ak je aktívna látka zo svojej povahy dráždivá ako napr. kyselina mliečna, nemá zmysel zdvojnásobiť percentuálne zastúpenie jej D/L formy (kombinácia "ľavej" a "pravej" formy), ak vieme, že jej správna forma je len L forma a sme schopní dosiahnuť rovnakého účinku polovičným percentuálnym zastúpením tejto formy.

Po druhé, je pomerne bežné, že nesprávna forma aktívnej látky môže mať na pokožku negatívny vplyv alebo byť jednoducho neaktívna.

Nevýhodou chirálne správnych molekúl sú vysoké náklady na ich čistenie. Chirálne očistené aktívne látky stojí 20 x viac než 50:50 zmesi. Mnoho výrobcov používa nesprávne formy molekúl aktívnych látok, pretože si nie sú vedomí dôležitosťou stereochémie pri tvorbe účinných kozmetických produktov a kupujú 50:50 zmesi. Tie sú totiž štandardným produktom ponúkaným veľkými chemickými spoločnosťami.

Medik8 rozumie chiralitě a vo svojich produktoch vždy používa tú správnu formu aktívnych látok.

ekologická kozmeceutika

Ako ekologický prístup pomáha k lepší výkon

Naším cieľom je minimalizovať dopad na životné prostredie pri každej príležitosti. Táto skutočnosť je zohľadnená vo všetkých fázach vývoja našich produktov, od prvotných výskumov po finálnu výrobu.

green-cosmeceuticals.jpgVeríme v zelenú chémiu (vedu zaoberajúcou sa výrobou zložiek a tvorbou produktov pri použití postupov efektívne využívajúcich energiu), ktorá je šetrná k životnému prostrediu a súčasne umožňuje výrobu stabilnejších zložení produktov kompatibilných s pokožkou.

Napr. tzv. "studené spracovanie" znamená, že veľa našich produktov je navrhnutých tak, aby boli miešané pri izbovej teplote za použitia drahších emulgátorov, ktoré neupchávajú póry. Vďaka tomu nie je potrebné ohrievať litre vody potrebnej na vytvorenie emulzie, čím sa zabráni produkcii obrovského množstva emisií CO2. Zároveň si ale uvedomujeme, že výroba v súlade so životným prostredím by nemala ovplyvňovať náš primárny cieľ, a síce výrobu účinných produktov. Preto v prípade potreby používame na spracovanie aj horúce zmesi.

Medik8 výrobky sú balené v obaloch nezaťažujúcich životné prostredie, ktoré obmedzujú plytvanie papierom. Tieto logá môžete nájsť na väčšine našich balení.

Malosériová výroba

Prečo Medik8 Vedci trvajú na výrobe produktov v malých sériách

small-batch-production.jpg

Medik8 vyrába výrobky v malých sériách s cieľom zaručiť ich stabilitu, čerstvosť a účinnosť. Na obrázku môžete vidieť výrobného technika Medik8 pri práci.

Tento prístup zabezpečuje, že sú výrobky funkčné a účinné aj vo chvíli, keď sa dostanú k zákazníkovi. Bohužiaľ, veľké množstvo najviac aktívnych molekúl väčšinovo používaných v kozmeceutických produktoch a bežných produktoch starostlivosti o pleť, je veľmi nestabilná. Pokiaľ však nie je zloženie dôkladne stabilizované, aktivita produktu v priebehu času prirodzene klesá.

Dodanie čerstvých produktov na trh je len jednou z mnohých aktivít, ktoré robíme, aby sme zabezpečili čo najvyššiu účinnosť Medik8 produktov vo chvíli, keď sa dostanú k zákazníkovi.

UV žiarenie a vaša pokožka

medik8-uv-philosophy.jpgPrečo sú slnečné lúče najväčším dôvodom starnutia pleti

Fotostarnutie je všeobecný pojem pre negatívne prejavy na koži, ktoré sú priamym dôsledkom dlhodobého vystavovania UV žiareniu v priebehu života. Je považované za najčastejšiu príčinu starnutia pleti.

K najbežnejším prejavom fotostarnutia patria "starecké škvrny" a ďalšie druhy hyperpigmentácie, predčasné vrásky a ryhy, začervenanie pleti, nerovná textúra pleti a jej nezdravý vzhľad.

Aké sú škodlivé účinky UV žiarenia?

1. Spálenie

Spálenie kože sa prejavuje jej opuchom, sčervenaním a bolestivosťou, ktoré obyčajne nasledujú po nerozvážnom vystavovaní sa slnečnému žiareniu.

UV žiarenie spôsobuje poškodenie buniek. Telo reaguje na toto poškodenie zvýšeným prísunom krvi do kapilárneho riečišťa v dermis s cieľom dopraviť do postihnutej oblasti bunky, ktoré by škodu napravili. Väčšie množstvo krvi v kapilárach spôsobuje sčervenanie - ak stlačíte spálenú pokožku, tá zbelie a následne opäť sčervená, ako sa kapiláry znova naplnia.

Opuch je výsledkom úplnej absencie ochrany pred slnkom a je ukazovateľom vážneho poškodenia UV žiarením.

2. Starnutie pleti

Citlivosť pleti na fotostarnutie závisí na jej farbe. Všeobecne, čím jemnejšia a svetlejšia pleť, tým je riziko fotostarnutia a problémov s tým súvisiacich vyššia.

Čo sú voľné radikály?

Voľné radikály sú v súvislosti so starostlivosťou o pleť najčastejšie definované ako vysoko energetické častice, ktoré poškodzujú kolagén a elastín, oslabujú pevnosť kože a narúšajú jej ochrannú bariéru, čo vedie k vzniku jemných vrások a rýh.

Ako sa dostávajú voľné radikály do kože?

"Vnútorné" voľné radikály sú prirodzeným vedľajším produktom pri premene stravy na energiu. Telo je samo schopné bojovať s týmito voľnými radikálmi, a to vďaka potravinám bohatým na antioxidanty.

"Vonkajšie" voľné radikály môžu byť vysoko nebezpečné a sú považované za hlavnú príčinu predčasného starnutia pleti. Tieto voľné radikály pochádzajú najčastejšie z fajčenia, opaľovania a znečisteného životného prostredia (napr. znečistený vzduch v mestách a výfukové plyny).

Čo je antioxidant?

Antioxidanty sú hlavní nepriatelia voľných radikálov, ktoré negatívne pôsobia na pleť. Spoločne s ochranou proti slnku patrí medzi najdôležitejšie prvky akéhokoľvek programu prevencie starnutia pleti.

Výskumy potvrdzujú*, že lokálne aplikované antioxidanty môžu pomôcť zabrániť starnutiu pleti. Fungujú tak, že "nasávajú" voľné radikály, ktoré sa do kože dostávajú z vonkajšieho prostredia (z UV žiarenia a znečistenia) a vnútorného prostredia (ako vedľajší produkt bunkového metabolizmu). Antioxidanty prerušujú škodlivé reťazové reakcie spôsobené voľnými radikálmi, a tým zabraňujú poškodeniu buniek.

Okrem toho poskytuje vitamín C a ďalšie antioxidanty širokú ochranu proti foto-oxidačnému stresu vyvolanému na koži, ktorý môže podporovať fotostarnutie pleti.

*(Thiele, 2001; Thiele et al, 2001; Podda et al, 2001; Fitzpatrick and Rostan, 2002; Traikovich, 1999; Humbert et al, 2003)

technológia postupného uvoľnovania

Ako Medik8 redukuje citlivosť kože na vysoko účinné aktívne látky

V spolupráci s partnermi z oblasti technológie vyvinul Medik8 jedinečný systém zapuzdrenia vitamínu A (retinolu) vo svojich produktoch.

Skompletovaním reaktívnych molekúl ako je all-trans-retinol, je dosiahnuté vyššej stability a čerstvosti a súčasne dochádza k postupnému uvoľňovaniu molekúl retinolu do pokožky.

Vďaka pomalým, ale súvislým dávkam aktívnej látky napomáha Medik8 technológia postupného uvoľňovania predchádzať obvyklému podráždeniu pokožky, ktoré je spôsobené vysokou koncentráciou obsiahnutého retinolu.

Lipozómy a mikroemulzie

Ako Medik8 zvyšuje prienik aktívnych látok do pokožky

liposome-technology.jpg

Medik8 produkty obsahujú vysoko kvalitné čistené ľahké oleje, ktoré slúžia ako nosiče mnohých aktívnych látok. Olej má totiž schopnosť preniknúť do kože výrazne ľahšie ako voda.

Medik8 používa mikroemulzie a lipozómy k ochrane aktívnej látky obsiahnutej v produkte a k efektívnemu prieniku látky hlbšie do kože.

Lipozómy predstavujú efektívnu technológiu na prenos aktívnych látok na báze vody. Sú často prirovnávané k mikroskopickým mydlovým bublinám, ktoré majú vo vnútri aktívnu látku. Ich tenký a elastický povrch umožňuje "bublinu" rôzne deformovať a vytvoriť tak oválny tvar miesto prirodzeného tvaru gule. Z tohto dôvodu sú lipozómy často nazývané "elastickými vačkami".