icon1.png Medik8 Cyprus

70006608

facebook.png

POHĽAD DO ZÁKULISIA:

behind-scenes-1.jpgbehind-scenes-4.jpgbehind-scenes-2.jpgbehind-scenes-3.jpg

elliot-isaacs-medik8.jpgZakladateľ

Elliot Isaacs vstúpil do priemyslu pre starostlivosť o pleť vo veľmi zaujímavom čase. Priamo na počiatku revolúcie kozmeceutik a v dobe rastu významu prírodných a organických zložiek.

Elliot, absolvent Univerzity v Leeds , sa vždy zaujímal o prírodovedné predmety ako fyziológia, farmakológia, biochémia a mikrobiológia - možno práve preto, že jeho otec bol lekárnik a prírodné vedy boli teda súčasťou jeho života už od detstva.

Po promocií Elliot 4 roky cestoval po svete. Vrátil sa domov s cieľom vytvoriť produkty starostlivosti o pleť vychádzajúce z vedeckého základu a šetrné k životnému prostrediu. Už vtedy existovalo nadmerné množstvo prírodných produktov šetrných k životnému prostrediu. Tým však chýbala akákoľvek skutočná účinnosť. Na druhú stranu existovalo niekoľko vysoko účinných kozmeceutik, ničmenej bez prírodného charakteru balenia, konzistencie a vône.
Obe tieto kategórie produktov sa pre Elliota stali inšpiráciou a zrodila sa hlavná myšlienka Medik8: ponúknuť vysoko účinné kozmeceutika a súčasne pamätať na to, že použivanie produktov má byť zážitkom.

Elliot má viac než 12 rokov skúseností s vývojom profesionálnych produktov starostlivosti o pleť a je členom Spoločnosti kozmetických vedcov.

V súčasnosti je stále významnou súčasťou výskumu a vývoja a je často pozývaný ako prednášajúci na lekárske estetické konferencie a odborné stretnutia po celom svete. Technológie v oblasti starostlivosti o pleť sú pre ňho vášňou. Ničmenej, radšej než pracovať sám v malom farmaceutickom laboratóriu svojho otca, sa Elliot rozhodol vybudovať tím vedcov v „kozmetickom laboratóriu” obsahujúcom moderné zariadenie ako inkubátory, homegenizátory, viskozimetre, odstredivky, digitálne ph merače, veľmi presné digitálne váhy alebo šesťstupňové čističky vody. Ako môžete vidieť na obrázku, v laboratóriách zostáva i tak stále dostatok priestoru pre chemické sklenené nádobky používané pri titrácií pre kontrolu kvality antioxidantov.

výskum a vývoj

Náš záväzok k inováciám a výsledkom

medik8-research.jpg

Skutočná inovácia je veľmi výnimočná, ale u Medik8 je neodmysliteľnou súčasťou výskumu a vývoja. Pokladáme za výzvu vytvárať jedinečné produkty pre rôzne použitia a neustále sa zlepšovať. Náš tím biochemikov a vedcov pracujúcich na receptúrach sa snaží prekonávať hranice a vyvíjať zloženia, ktoré dosahujú výsledky, ktoré boli predtým nedosiahnuteľné.

Každý náš projekt začína s predpokladom, že nič nie je nemožné. Efektivita Medik8 produktov je založená na inováciach, často predstavujúcih doteraz neuskutočnené kombinácie aktívnych látok a patentované technológie. Tie sú živnou pôdou pre objavovanie doposiaľ neznámych vlastností látok .
Aby sme zaručili vynikajúce a opakujúce sa výsledky, prechádza každý náš produkt testami, pri ktorých sú testované kľúčové aktívne látky a ich správna koncentrácia. Nevyberáme si ingrediencie len preto, že sú momentálne v móde, vyberáme si ich pretože fungujú. Koža človeka sa za posledných 100 000 rokov nezmenila – preto ani my nevyrábame produkty na základe aktuálnych trendov. Čo fungovalo v roku 1970, funguje i dnes. Využijeme rovnaké technológie a spravíme ich elegantnejšími než boli. Nakombinujeme ich s novými ingredienciami, vylepšíme stabilitu produktu a minimalizujeme riziko podráždenia pokožky. Keď vezmeme do úvahy, všetky tieto faktory, konečný výsledok je omnoho lepší produkt.

Naše produkty prechádzajú rôznymi klinickými skúškami, ale samotné testy priebahajú len na ľuďoch. Používame štandartné kvantitatívne nástroje pre meranie výsledkov a taktiež kvalitatívne odpovede testovaných osôb. Dobrovolníkov získavame prostredníctvom inzercie v miestnej tlači a plagátov v okolitých lekárňach. Je v našom záujme uistiť sa, že vyrábame najlepšie receptúry v porovnaní s konkurenciou. A vďaka týmto testom často zisťujeme, aké zmeny v zložení produktov je nutné urobiť. Sústredíme sa na cieľ, a to byť najlepší v každej oblasti starostlivosti o pleť.

Konzervačné látky sú nie len dôležité, ale tiež potrebné pre bezpečnosť. Ničmenej sa snažíme, aby ich využívanie bolo čo najviac minimalizované. Každá výrobná séria krému alebo gélu Medik8 je testovaná (teraz už podľa EU zákona) na mikrobiologickú kontamináciu. Tieto testy by mal vykonávať každý výrobca kozmetiky bez výnimky. Veľa spoločností uskutočňuje tieto testy vo svojom sídle, čo je v poriadku. My, ale preferujeme testy v nezávislom akreditovanom externom laboratóriu. Pokiaľ z laboratória neobdržíme potvrdenie, že je daná výrobná séria v poriadku, vyradíme ju a vyrobíme novú. Aj keď málokedy, ale stáva sa to, čo nám dáva impulz skontrolovať, či je u nás v laboratóriách všetko v poriadku. Naším cieľom je vyrábať kozmeceutika najvyššej kvality a čistoty.

Neustále sledujeme nové výskumy a publikácie a snažíme sa vyvíjať produkty obsahujúce nové efektívne ingrediencie.

Výroba

manufacturing-medik8.jpgNáš záväzok kvality

Náš záväzok kvality pri vývoji nových produktov je úzko spätý s výrobou. Výzvou pre náš tím je vyrobiť technicky dokonalé produkty vyvinuté našimi biochemikami, a uistiť sa, že každý produkt je stále účinný rovnako ako pôvodné zloženie.

Naši zamestnanci sú vedení k vzájomnej spolupráci a neustálemu zlepšovaní výrobných postupov a procesov. Sme otvorení nápadom a myšlienkam prichádzajúcim z každej úrovne našej spoločnosti. Kladieme veľký dôraz na detail od inovácie až po vytvorenie produktu.

Prímame osvedčené postupy z príbuzných oborov ako je lekárstvo alebo farmácia a využívame ich pri našej práci. Výsledkom sú produkty vytvorené ľuďmi, ktorí kladú dôraz na ich najvyššiu kvalitu a stabilitu.

Obchod a marketing

Náš záväzok ku vzdelaniu

medik8-education.jpg

Náš obchodný a marketingový tím predstavuje viacej ako 40 rokov skúseností v kozmeceutickom odvetví. Videli sme prichádzať a odchádzať nespočetné množstvo trendov a naučili sme sa, že nič nepredbehne dôkladný výskum, dôraz na detail a kvalitu výroby. Len kombinácia týchto troch faktorov môže neustále prinášať produkty, ktoré prekonávajú očakávania.

Je moderné rozprávať o „vede“ v starostlivosti o pleť ale my veríme, že plýtvať slovami , nie je ten najlepší zpôsob ako zaujať ľudí. Vzdelanie, ktoré našemu tímu poskytujeme, jeho členom umožňuje pochopiť, čo vaša pleť naozaj potrebuje. Náš tím potom bude schopný vybrať to najlepšie riešenie práve pre vás. Veríme, že toto vzdelávanie vám umožní oceniť tisíce detailov, ktoré robia výrobky Medik8 výnimočními.