icon1.png Medik8 Cyprus

70006608

facebook.png

Medik8® - Priekupník v oblasti kozmetickej vedy

veda1.jpg

Medik8 je spoločnosť s vedeckými koreňmi. Technológia je preto základom pri navrhovaní, výrobe a prezentácií našich produktov zákazníkom. Neustále sa učíme a hľadáme spôsoby, ako naše produkty vylepšiť.

Existujú tisíce aktívnych látok, ktoré sú dostupné pri vytváraní nových receptúr. My však až na niekoľko málo výnimiek uprednostňujeme pri vývoji produktov použitie tých látok, ktorých účinky sú potvrdené výskumami.

Svoje výrobky Medik8 rozdeľuje do niekoľkých kategórií.

V kategórii "starnutia pleti", máme len niekoľko aktívnych látok, z ktorých je možné vyberať. Kvalita vytvorenej receptúry následne vychádza z kvality surovín a postupu ich namiešania. Tie sú natoľko dôležité, že by ich popísanie stačilo na jednu veľkú knihu, ak nie na dve.

veda2.jpg

Napríklad vitamín C je vo forme kyseliny L-askorbovej veľmi účinný, ale extrémne nestabilný. Vo chvíli, keď dôjde k jeho "skazeniu", nielen, že nie je aktívny, ale stáva sa z neho miesto pôvodného antioxidantu (čo je žiaduce) látka podporujúca oxidáciu (presný opak), napríklad vytváraním voľných radikálov.

Dodržujeme špeciálne postupy, aby sme zaistili, že naša kyselina L-askorbová je stabilná a zostáva stabilná po celú dobu trvanlivosti výrobku i po jeho otvorení. Naše techniky sú naším obchodným tajomstvom, ktoré si samozrejme starostlivo strážime, avšak sú založené na jasných chemických princípoch.

Ešte pred tým, ako bol produkt CE-Thione (obsahujúci 15% kyselinu L-askorbovú) v roku 2013 uvedený na trh, predstavili sme náš prebiehajúci výskum na zlepšovanie stability receptúry dermatológom, lekárom, sestrám a odborníkom na starostlivosť o pleť na rôznych lekárskych konferenciách . V prípadoch, keď trvá roky, kým je produkt vytvorený, je dôležité umožniť pracovníkom z oblasti výskumu a vývoja kontakt s ľuďmi, ktorí sa starajú o pacientov, a opísať im prebiehajúci výskum. Na konferencii Royal College of Physicians v Londýne sme predstavili produkt CE-Thione s 18-mesačnou stabilitou, ktorý z neho robí lídra v tomto odvetví a radí sa do veľmi úzkej skupiny produktov s podobnými vlastnosťami.

Hlavné účinné látky používané v Medik8 produktoch proti starnutiu pleti vitamín C, vitamín A, hydroxykyseliny a ochranné látky proti slnku.

Taktiež proti pigmentácií, akné, suchej pleti a začervenaniu používame radu aktívnych látok, ktoré sme pečlivo vybrali na základe výskumu.